Acer XB341CK: 34" zakřivený monitor s podporou AMD FreeSync

Acer obohacuje svou nabídku novým monitorem XR341CK. Jedná se o monitor se zakřiveným 34" displejem, který nabídne podporu technologie FreeSync od AMD, vysoké rozlišení a vestavěné reproduktory.

 

Monitor podporuje technologii AMD FreeSync, která umožňuje synchronizovat obnovovací frekvenci s výstupní snímkovou frekvencí grafické karty. K tomu je zapotřebí DisplayPort 1.2a, které je na zadním panelu monitoru hned dvakrát. Jednou v plné velikosti a jednou ve zmenšené variantě mini-DisplayPort 1.2a. Tyto dva vstupy jsou dále doplněny o rozhraní HDMI 2.0, 3,5 mm jack pro připojení sluchátek a USB rozbočovač se čtyřmi porty USB 3.0. 

Uživatele pracující s grafikou potěší schopnost zobrazení 100 % barevného prostoru sRGB. Pro snížení únavy očí při delším používání monitoru Acer opět zvolil sadu technologií, jako je redukce modré složky světla, redukci blikání podsvícení flicker free, či technologii low dimming.  

Mezi specifikacemi najdeme pozorovací úhly 172 stupňů ve vertikálním a 178 stupňů v horizontálním směru. Obnovovací frekvence dosahuje v nativním rozlišení 75 Hz a doba odezvy by měla mít hodnotu 4 ms. Nejzajímavější na designu  monitoru je stojan vyrobený z hliníku. Ten kromě nevšedního vzezření potěší také možností náklonu displeje v rozsahu od -5 do 35 ° a výškového nastavení o 13 cm. 

Acer XR341CK by se objeví na trhu na konci července za cenu kolem 27 000 Kč.  Tagy: AcerAcer XR341CKFreeSync

comments powered by Disqus