Asus oznamuje hned trojici herních monitorů

Vybrat si můžete z 24“ či 28“ a dva navíc nabídnou rovnou 4K rozlišení. Nechybí ani celá řada pokročilých herních funkcí.

Nové modely patří do řady MG. Ten nejnižší MG248Q nabídne 24palcový panel s Full HD rozlišením v kombinaci s odezvou 1 ms a obnovovací frekvencí 144 Hz. MG28UQ a MG24UQ přinesou oba 4K rozlišení, první jmenovaný na 28“ a ten druhý na 24“. Menší monitor disponuje odezvou 4 ms, ten větší 1 ms. Vyšší odezva ale zase znamená přítomnost IPS panelu oproti TN, dostanete tak lepší pozorovací úhly a barevné podání.

Monitorové novinky spojují dodatečné technologie a vylepšení od Asusu. Je tu tradiční Low Blue Light, GameVisual s přednastavenými profily či čistě herní GamePlus. Na monitoru si můžete zobrazit snímky za vteřinu, zaměřovač či třeba časovač, abyste byli v obraze, jak dlouho už hrajete.

Všechny monitory nabízejí bohaté možnosti polohování, včetně režimu pivot. Připevnit je můžete také na zeď (dodržují VESA standard).

U nás se zatím prodává pouze MG28UQ a to za ceny startující lehce pod 14 tisíci korun. Zbylé dva monitory by měly dorazit na pulty obchodů do konce dubna. Tagy: asusmonitor4K

comments powered by Disqus