Asus oznamuje miniaturní desku ROG Maximus VIII Impact

Další přírůstek v rodině Republic of Gamers přinese špičkovou výbavu v malých rozměrech mini-ITX velikosti. Lepší desku stejné velikosti prý nenajdeme.

Asus doplňuje řadu prémiových základních desek Maximus VIII o novinku Impact. Jejím hlavním lákadlem jsou malé rozměry, podobných mini-ITX desek moc neseženete. Výrobce si věří a hlásá, ať zkusíme najít lepší herní desku formátu mini-ITX.

Použitý Z170 čipset samozřejmě znamená podporu Skylake procesorů na patici LGA1511. Paměťové sloty jsou zde dva pro DDR4, zvládnou 32 GB a frekvenci 4133 MHz. Gigabitová síťovka I219-V od Intelu společně s technologiemi LANGuard a GameFirst má zajistit nejlepší možné připojení při on-line hraní.

Použít můžete ale také Dual-Band Wi-Fi s frekvencemi 2,4 a 5 GHz. Podporován je nejrychlejší standard ac a také MU-MIMO. Pro připojení disků je k dispozici 4x SATA s rychlostí 6 Gbit/s a také U.2. Šest USB 3.0 portů doplňuje dvojice nových 3.1 (po jednom Typ-C a standardní).

Dostupnost zatím neznáme, Maximus VIII Impact by se měl ale v českých obchodech objevit již brzy. Cena učitě nebude nízká. 

 

Více na rog.asus.comTagy: asusROGzákladní deska

comments powered by Disqus