Asus rozšiřuje řadu ROG o několik posil [CES 2016]

Premiéru si odbyla nová klávesnice, myš, ale také raritní základní deska, nový desktop či dokovací stanice pro notebooky, jež přidává možnost externí grafické karty.

S novinkami se na obří výstavě ukázal také Asus. Claymore je nový přírůstek do rodiny mechanických klávesnic. Jako spínače jsou použity osvědčené Cherry MX RGB (vybrat si lze z Red, Blue, Brown a Black). Zaujme numerická část, kromě makro funkcí je oddělitelná a můžete si ji tak položit přesně tam, kde vám bude vyhovovat. Najdeme zde i standardní RGB podsvícení. O pevnost klávesnice se stará hliníkový rám.

Nová bezdrátová a zároveň drátová myš se jmenuje Spatha. Její laserový senzor zvládne až 8200 DPI a 12 programovatelných tlačítek je zde na míru pro hráče MMO her. Pro palec je zde rovnou tlačítek 6. U hlavních (pravého a levého) tlačítek si navíc nastavíte sílu odporu pro klik. Jako spínače Asus použil tradici v podobě Omron. RGB podsvícení rozzáří hned 3 části myši.

Základní deska Asus 970 Pro Gaming/Aura je první na světě s čipovou sadou AMD 970+SB950, kterou certifikovala Nvidia. To znamená podporu SLI zapojení. Dále je ve výbavě RGB podsvícení, moderní sloty NVMe, M.2 či dvojice USB 3.1 portů, jejich typ ale zatím neznáme. Nechybí tradiční herní funkce jako Asus LANGuard či GameFirst pro lepší konektivitu při hraní.

To, co na první pohled vypadá jako malý stolní PC, je ve skutečnosti  externí dokovací stanice s označením ROG XG2. Výrobce také dodává, že je stanice kompatibilní pouze s grafikami stejné značky. Dokovací stanice také zvládne nabíjet notebook, více detailů zatím neznáme.

Pokud byste se chtěli v budoucnu zbavit velké částky peněz a užít si nekompromisní 4K hraní, tak vám Asus nabídne nový desktop ROG GT51. Sice neznáme cenu, ale procesor Intel Core i7-6700K v kombinaci Nvidia GTX Titan X navíc v režimu SLI naznačuje, že nebude nízká. Další specifikace neznáme. K počítači se bude dodávat „náramek ROG Band“, dovolí desktop přetaktovat, či aktivovat Shadow Drive, vaše osobní a skryté místo na pevném disku.Tagy: ASUS ROGmyšmechanická klávesniceCES 2016

comments powered by Disqus