Gigabyte odhalil desku Z170X-Gaming 6

Tato základní deska cílí na náročné hráče, kteří se vyžívají v přetaktování procesoru i pamětí. Černo-červené zbarvení s bílými a šedými detaily vypadá správně herně. Co nabídne?

Na velikosti ATX nalezneme velký pasiv pro chlazení VRM, který se dále rozšiřuje na zadní I/O porty. Deska je napájená pomocí kombinace 24pin a 8pin konektoru. Co se rozšiřujících slotů týče, máme zde tři PCI-Express 3.0 x16 sloty, z nichž dva jsou napojené na procesor (x16/NC nebo x8/x8 linkami) a třetí je Gen3 x4. Čtyři PCIe gen 3.0 x1 jsou dalšími (a posledními) rozšiřujícími sloty.

Co se možností úložiště týče, máme zde dva 32 Gbps M.2 sloty, tři 16 Gbps SATA Express a šest 6Gbps SATA portů. USB portů je dostatek, a to 2× ve verzi 3.1 (1× typu A, 1× typu C), 7× USB 3.0 (z toho 3 na zadním panelu) a 6× USB 2.0 (z toho 4 na zadním panelu). Pořádné připojení k síti zajistí síťovka Killer E2200, o kvalitní zvuk se postará 8kanálové AMP-UP audio s 15 dBA CODECem, elektrolytickými kondenzátory, dobrou izolací od ostatních komponent a pozlacenými audio konektory. Obrazové výstupy zastupuje HDMI a DisplayPort. O ceně se Gigabyte nezmínil. Celou specifikaci naleznete na produktové stránce

 

Zdroj: TechPowerUp



Tagy: základní deskapřetaktováníherní

comments powered by Disqus