Google představil vlastní VR headset pro platformu Daydream, dorazí v listopadu

Mezi celou řadou hardwarových novinek se objevil také mobilní headset pro virtuální realitu. Od konkurence se celkem liší a nabídne také přesný ovladač.

Google na své tiskové konferenci ukázal celou řadu hardwarových novinek, v čele s telefony Google Pixel, které míří přímo proti iPhone. Jako první podporují platformu Daydream pro mobilní virtuální realitu. Abyste se do VR od Google mohli ponořit, budete potřebovat headset.

Ten první se jmenuje Daydream View a je samozřejmě přímo od Google. Místo černých plastů je vyroben převážně z látky a dalších speciálních materiálů. Hlavním důrazem při vývoji byl komfort a snadné používání. Jakmile do headsetu vložíte telefon, tak obě zařízení poznají, že mají fungovat jako VR headset. Telefon se navíc umí sám kalibrovat, takže ho není nutné vložit na milimetr přesně.

Dodávaný ovladač nabízí klikací touchpad a také několik tlačítek. Google vyzdvihl při představení hlavně přesnost, prý s ním půjde ve virtuální realitě kreslit. Novinka se má začít prodávat v listopadu za cenu 79$ (včetně ovladače), což je asi 2000 Kč. S dostupností u nás ale tento rok moc nepočítáme. Tagy: daydreamgooglevirtuální realita

comments powered by Disqus