HP oživuje herní značku Omen, kromě notebooku nabídne desktop a monitor

Pod značkou Omen nabízelo HP v roce 2014 herní notebook. Nyní se k ní vrací a kromě notebooku s několika konfiguracemi obsáhne také další produkty.

Herní značka Omen od HP se vrací. Dříve pod ní HP nabízelo pouze notebook, aktuálně se ji ale snaží oživit hned několika novinkami. Notebook dostal Skylake procesory a půjde si vybrat z bohaté nabídky konfigurací. Velikostně má výrobce nabízet 15,6“ a 17,3“ a navíc obě velikosti buď ve Full HD nebo rovnou 4K, typově jde o IPS displeje. Rovněž DDR4 operační paměti můžete mít až 16 GB. Grafické karty jsou potom k dispozici tři a sice: GTX 950M/960M/965M. Jako úložiště bude na výběr z M.2 SSD v kombinaci s HDD nebo SSHD + HDD.

Notebook dále nabídne dvojici USB 3.0, volitelně Intel RealSense kameru a u některých modelů se můžete těšit na výdrž až 10 hodin. 15,6“ varianta má začínat zhruba na 24 tisících Kč, větší model potom asi na 27 tisících.

Mezi HP Omen najdeme také desktopy. Zde má být ještě větší výběr konfigurací. HP uvedlo pouze tu maximální v podobě Core i7-6700K, 32 GB DDR4 a grafické karty GTX 1080, případně R9 Fury X pro fanoušky „červeného“ tábora. SSD bude mít maximálně 512 GB a zvolit si půjde uzavřené vodní chlazení. O cenách zatím nebylo sděleno nic, do prodeje se mají desktopy začít dostávat v průběhu srpna.

Posledním rozšířením oživené Omen řady je monitor. Na 32“ nabídne celkem nízké rozlišení 2560 x 1440 pixelů s odezvou 5 ms. Nechybí podpora AMD FreeSync. Do obchodů má dorazit bok po boku s novými desktopy. Tagy: hpdesktopmonitornotebook

comments powered by Disqus