Intel má podle spekulací licencovat grafické technologie od AMD

Intelu totiž vyprší dosavadní smlouva s Nvidia a nevypadá to na její obnovení. Dokonce se spekuluje o Kaby Lake čipu s Radeon jádrem.

Aktuálně se vyrojily dost zajímavé spekulace. Intel má jednat s AMD o licencování jejich GPU. Doposud měl podobnou dohodu s Nvidia, která brzy vyprší. Tím hlavním je zřejmě přístup k patentům, aby mohl Intel nabízet čipy s Iris grafikami. Proč dohoda s AMD? Nvidia má dlouhodobě dost navrch mezi grafickými kartami. AMD má tak horší vyjednávací pozici a Intel může získat lepší podmínky. Z podobného důvodu obsahují současné konzole AMD čipy.

To ale není vše. Dohoda by toho měla zahrnout více. Intel a AMD spolu údajně mají pracovat na nové variantě Kaby Lake procesoru, jehož grafickou část má pohánět právě křemík od AMD. Do budoucna se prý plánuje další podobná spolupráce.

Informace podle webu Hexus.net pocházejí z důvěrného zdroje, na druhou stranu AMD na rozdíl od Nvidie konkuruje Intelu na poli procesorů a po dlouhé době má slibně vypadající architekturu Ryzen. Tagy: IntelAMDnvidia

comments powered by Disqus