Intel u nás začal prodávat herní NUC Skull Canyon

Miniaturní počítač byl odhalen v březnu a jako první své kategorie cílí na hráče. Zatím se prodává pouze v jedné „barebone“ konfiguraci.

Intel NUC počítače byly dříve určeny pouze pro lehké zatížení, v březnu nám ale společnost ukázala novinku Skull Canyon zaměřenou na herní trh. Tím nejzajímavějším v počítači je procesor Core i7-6770HQ. Jedná se o top model notebookové řady a zatím ho najdete pouze v tomto NUC. Výkonu je tak dostatek.

Grafický výkon má na starost Intel Iris Pro 580 přímo v procesoru. Sice se jedná o nejvýkonnější grafický čip svého druhu, na dedikované karty to samozřejmě nestačí. Zahrát byste si měli většinu her i ve Full HD, jen detaily asi nebudou na nejvyšší nastavení.

Jak už bylo řečeno, dostupný model nového Skull Canyon je „barebone“. Má tak nízkou cenu, ale musíte si dokoupit DDR4 paměti a také SSD disk, k dispozici jsou dva M.2 sloty. Konektorová výbava nabízí čtveřici USB 3.0 a také jedno USB 3.1 Typ-C s podporou rychlého Thunderbolt 3 – ideální tak na připojení externí grafické karty.  Tagy: IntelNUC

comments powered by Disqus