Lenovo vydalo svůj první monitor s podporou AMD FreeSync

Značka Lenovo není typickým prodejcem monitorů a nejsme příliš zvyklí na uvedení monitorů na trh pod touto značkou, jelikož se zaměřuje na jiné produkty. Přesto nám Lenovo nyní nabízí solidně vybavený monitor jako například novinku Y27f.

Jedná se tak o vůbec první monitor pod značkou Lenovo, který nabízí podporu technologie synchronizace grafické karty s monitorem AMD FreeSync. Krom toho, že má displej uhlopříčku 27 palců, je také prohnutý. Monitor bude zajímavý také pro hráče, na které Lenovo s touto novinkou cílí, protože obnovovací frekvence monitoru dosahuje 144 Hz.

Aby nebyly zhoršeny pozorovací úhly při této frekvenci, zvolil výrobce typ panelu VA. Pozorovací úhly tak činí 178 stupňů v obou směrech. Rozlišení 1920 × 1080 je v dnešní době samozřejmostí a i na monitoru Y27f si jej budete moci nastavit.

Doba odezvy dispeje je 4 ms při kontrastní poměru 3000:1 a možnosti nastavení náklonu displeje od -5 do 30 stupňů. U displeje můžeme také nastavovat výšku a natáčet jej od -30 do 30 stupňů. Mezi vstupy se nachází konektory HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 a USB hub.

Cena monitoru začíná na 399 dolarech (9 650 Kč) na americkém trhu. U nás můžeme očekávat cenovku kolem 11 000 Kč.Tagy: MonitorLenovoY27f

comments powered by Disqus