Mechanická klávesnice Wooting One nabídne možnosti, jako žádná jiná

Zapomeňte na inovace v podobě barevného podsvícení. Wooting skrze Kickstarter chystá analogovou klávesnici, pro precizní ovládání her.

Na Kickstarter se objevil další velmi zajímavý projekt. Klávesnice Wooting One se chystá přinést velkou konkurenci zavedeným modelů. Hlavním tahákem budou mechanické a zároveň analogové spínače pro ovládání her, jako nikdy předtím.

Současné klávesnice, ať už membránové nebo mechanické, rozlišují pouze mezi stisknutím a nestisknutím tlačítka. Nové spínače Wooting ale dokáží registrovat, jak moc jste klávesu stisknuli. V praxi to může znamenat třeba to, že bude závodění na klávesách stejné, jako když máte páčky na gamepadu. Nemusíte zběsile mačkat a pouštět klávesy, stačí pouze měnit sílu stisku, abyste dokonale projeli náročnou zatáčku.

Analogové spínače ale nezmění pouze závodní hry. Video ukazuje, jak mohou pomoci pro přesnější hraní dalších žánrů, či jak pomocí jedné klávesy provést pokročilé kouzlo v League of Legends.

Wooting One nabídne jednoduchý a čistý design. Možnost snadné výměny spínačů, k dispozici budou ze začátku dvě varianty. Samozřejmě nechybí RGB podsvícení a kabel je možné odpojit. Kromě toho je vyzdvihována nízká hmotnost. Autoři přemýšlí také nad vyměnitelnou vrchní částí, abyste si mohli barevně klávesnici přizpůsobit.

Požadovaných 30 tisíc euro se již podařilo vybrat a stále zbývá více než 20 dní do konce kampaně. Levnější odměny už byly rozebrané, nejlevnější Wooting One vyjde na 139€ (asi 3 800 Kč) a distribuce má odstartovat v listopadu.  Tagy: mechanická klávesnicewooting oneKickstarter

comments powered by Disqus