Microsoft na E3 prý představí několik hardwarových novinek s Xbox logem

Nejnovější informace mluví o revizi Xbox One v menším těle, výkonnějším modelu pro příští rok a to stále není všechno. Oživeny prý byly také plány na „Xbox TV“.

Konference Microsoftu na herní výstavě E3 zřejmě přinese mnohem více nového hardware, než to vypadalo z prvních oficiálních informací. Objevily se údajně důvěryhodné spekulace hned o čtveřici nových zařízení pod Xbox značkou.

Nejpravděpodobnější je Xbox One „Slim“. Zkrátka hardwarová revize, která má být o 40 % menší, mít menší energetickou náročnost a obsahovat větší disk. V případě Xbox 360 došlo hned k několika podobným revizím, „Slim“ tak vypadá jako sázka na jistotu.

O 40 % menší Slim verze

Druhá novinka nese vývojové jméno Scorpio a má jít o výkonnější model, podobně jako u spekulovaného PlayStation 4.5. Scorpio má zvládat 4K hraní a také podporu Oculus Rift. Navíc prý Microsoft chce s Oculus domluvit bližší spolupráci. Těžko říct, jaká bude reakce herní komunity na představení menší verze a také výkonnějšího modelu. Scorpio má dorazit příští rok.

Příští rok 4K a podpora Oculus Rift

Představena má být dvojice Xbox zařízení pro streamování označována jako „Xbox TV“. To první má být velmi malé, podobně jako Chromecast od Google nebo Intel Compute Stick a sloužit pouze k prohlížení video obsahu nebo streamování her z konzole. Druhé zařízení má být výkonnější a podporovat hraní méně náročných her. Možná bude sloužit ke spouštění obsahu z obchodu Windows Store. Více se dozvíme na E3, pokud neuniknou informace předem. 

Zdroj: TheVerge (2), KotakuTagy: xbox onekonzolemicrosoft

comments powered by Disqus