MSI představuje notebook GT73VR, nabídne třeba dvě GeForce GTX 1070

MSI nový notebook uvádí s titulkem „rozdrť klišé výkonu desktopu“ a když se podíváte na výbavu nově odhaleného MSI GT73VR, tak to sedí. Jako procesor poslouží Intel Core i7 Skylake, u grafického výkonu si pak budete moci vybrat z jedné Nvidia GTX 1070, GTX 1080 nebo dvou GTX 1070 zapojených ve SLI. Více grafik zkrátka už není možnost pouze u stolních strojů.

Jak jsou na tom nové grafické karty s výkonem? Podle MSI je GTX 1070 asi o 40 % rychlejší než GTX 980 M. Výše zmíněná SLI konfigurace dvou těchto karet potom hravě porazí o 64 % Titan X. Notebook je tak plně připravený na hraní ve virtuální realitě a ve 4K rozlišení.

 

Vysoký grafický výkon si žádá propracované chlazení. MSI proto představilo Cooler Boost Titan. „Dva ventilátory „Whirlwind blades“ s 29 ultra tenkými listy a až 12 tepelných trubic spolupracují na rozptýlení tepla vytvářeného monstrozními grafikami GeForce GTX 1070 SLI. U GT73VR Titan Pro s jednou grafikou GeForce GTX 1080 je Cooler Boost Titan tvořen 10 tepelnými trubicemi. S tak výkonným chlazením je VR a 4K herní zážitek zaručen.“

Při nákupu nového MSI GT73VR si budete moci vybrat ještě ze tří displejů velikosti 17,3“. Dva budou Full HD, přičemž jeden nabídne jako první notebook vůbec 120Hz s odezvou 5 ms, druhý zase IPS technologii a 100% pokrytí sRGB spektra. Poslední je 4K displej s 100% AdobeRGB. Zatím nevíme, jestli se displeje budou vázat k různým grafickým kartám.

Velikost DDR4 operační paměti či SSD disku bude záležet na jednotlivých konfiguracích. Notebook disponuje pěti porty USB 3.0 a jedním USB 3.0 Typ-C s podporou Intel ThunderBolt 3. Samozřejmě nechybí HDMI či DisplayPort 1.4. O síťové připojení se tradičně stará Killer DoubleShot. Notebook bude vážit 3,95 kg.

MSI zároveň představilo novou verzi svého software Dragon Center. „Nejenom pro detailní monitorování hardwaru, ale také pro nejlepší nastavování softwaru. SHIFT je nyní vylepšen, rychlost ventilátorů můžete nastavit manuálně, X-Boost umožňuje rychlejší přístupy pro SSD a také můžete nastavovat True Color a použít mobilní telefon ke kontrolování notebooku.“Tagy: MSInotebook

comments powered by Disqus