MSI Z170A SLI Plus: základní deska v černém kabátu pro náročné

Před pár dny jsme vás informovali o základní desce Z170X-Gaming 6, nyní vám přinášíme novinku, v podobě Z170A SLI Plus. Deska zaujme nejen svým vymazleným zevnějškem, ale taky velice slušnou výbavou. Deska je ale vedena směrem k uživatelům, kteří si hodlají pořídit sestavu s procesorem Skylake. 

Deska spadá do kategorie, které výrobce označuje "PRO", což znamená, že nabídne také zajímavé funkce. Deska je vystavěná na čipsetu Intel Z170 Express a vybavená paticí LGA 1151. Většina prvků je v černé barvě a výjímku tvoří pouze dva sloty PCIe, které mají ocelovou úpravu, výrobcem označovanou jako Steel Armor, a pár bílých prvků na PCB.

Tento klenot je vybaven čtyřmi sloty pro paměti DDR4 a třemi sloty PCIe 3.0 x16 pro grafické karty, které lze zapojit do konfigurace SLI popř. CrossFire. Trojici slotů PCIe 3.0 x16 doplňují také tři sloty PCIe x1 pro rozšiřující karty. Pro disky je připraveno rozhraní šestí portů SATA III, SATA-Express, Turbo M.2 a Turbo U.2 zajišťující přenosovou rychlost až 32 Gb/s. 

Na zadním panelu se nachází sada dvou konektorů USB 3.0, dvojice portů USB 2.0, ethernetový port, dva konektory PS/2 pro klávesnici a myš, šest audio konektorů a zobrazovací výstupy D-sub, DVI a HDMI. Na desce se nachází také port USB 3.1 typu C. 

Najdeme zde také komponenty Military Class 4 a Click BIOS 5 připravený pro vysoká rozlišení a optimalizovaný pro Windows 10. Nechybí zde ani EZ Debug LED a ochrana proti přepětí. O přetaktování se pak postará nástroj OC Genie 4.

Deska se již dostává do prodeje a je možno ji zakoupit v některých e-shopech, kde se její cena pohybuje kolem částky 4 000 Kč.Tagy: MSI Z170A SLI Pluszákladní deska

comments powered by Disqus