Nabušený hardware od ASUS – ROG Maximus VIII Extreme a GTX 980 Ti Matrix

Základní deska a grafická karta v jeden den, to je slušná nálož. ASUS ROG nás nešetří, tak se pojďme novinkám podívat na zoubek.

Asus Maximus VIII Extreme/Assembly je nejvyšším modelem značky pro platformu Intel Z170, zaměřeným na hráče a přetaktování. V balení jsou přibaleny dvě specialitky, a to přední panel SupremeFX Hi-Fi se sluchátkovým zesilovačem a převodníkem ESS ES9018K2M, a dále kartu ROG 10G Express. Ta nabízí 10Gb/s ethernet, její vnitřnosti pocházejí od Aquantia a Tehuti Networks.

Co se vybavení desky týče, nabízí nynější maximum od ASUSu. Na desce nalezneme čtyři PCI-Express sloty 3.0 x16 (3 napojeny na procesor), jeden M.2 konektor s propustností 32 Gb/s a NVM Express. Samozřejmostí jsou nejrychlější USB 3.1 v obou variantách (typ A a typ C). U technologií a funkcí nechybí funkce pro automatické ladění sestavy (5-way Optimization), nastavení frekvence procesoru po BCLK (Pro Clock), T-Topology pro lepší přetaktování DDR4 pamětí atd.

Asus ROG Matrix GTX 980 Ti je dle tiskové zprávy osazena pouze těmi nejlepšími čipy. To je v poslední době „oblíbená“ činnost společností, které tak zajišťují maximální možné přetaktování a stabilitu. Specialitkou karty je zcela automatická výroba nazvaná Auto-Extreme, díky které je zadní strana karty zcela hladká a každá součástka je umístěna precizně.

Výkonově se můžeme těšit na nárůst o 19 % oproti referenčním modelům. Chladič DirectCU II zajistí tiché a účinné chlazení. Pokud se chcete pouštět do přetaktování, je možno odemknout vyšší napětí 14fázového napájení Super Alloy Power II. Jak moc je karta zatížená pak signalizují barevné LEDky. Dostupnost a cenu neznáme.Tagy: asusroggrafická kartazákladní deskapřetaktování

comments powered by Disqus