Nintendo Switch pohání speciální Tegra čip

Nvidia připravila pro novou konzoli čip na míru. Grafická část je založená na aktuální sérii GTX 10XX a kromě toho připravil výrobce grafických karet ještě softwarovou výbavu pro vývoj her na novou konzoli.

Nintendo včera představilo dlouho očekávanou novou konzoli nazvanou Switch. O technické stránce jsme se prakticky nic nedozvěděli, na svém blogu to teď napravuje Nvidia. Společnost našla další místo pro své Tegra čipy.

Nintendo Switch totiž pohání speciální verze Tegra procesoru. Kromě toho Nvidia vytvořila grafickou část, která je založená na aktuální Pascal generaci. Kromě toho Nvidia připravila Nintendu fyzikální engine, nové knihovny a další funkce „herního API“ (nástroje pro vývojáře, pomocí kterých se hardware používá). Připomenuta je také hardwarová akcelerace pro přehrávání videa a speciální software pro zvukové efekty.

Switch by tak mělo disponovat větším výkonem než běžná zařízení s novým Tegra čipem. Navíc hry budou optimalizované pouze pro jeden konkrétní hardware. Výkonu se tak bát nemusíte, každopádně asi nepůjde o stejnou ligu, jako třeba PlayStation 4 Pro. Tagy: nintendo switchnintendoherní konzole

comments powered by Disqus