Nová aktualizace pro Xbox One představena, Preview členové mohou stahovat

Po kratší odmlce přichází Microsoft s novou aktualizací pro svoji konzoli. Některé státy se dočkají hlasové asistentky Cortana. Jinak přinese hlavně vylepšení herní kolekce a nechybí novinky týkající se Windows 10 aplikace.

Nová aktualizace pro Xbox One už je dostupná členům Preview programu, ostatní se dočkají v průběhu léta. Pro několik vybraných států je k dispozici hlasové ovládání za pomoci asistentky Cortana. Pomůže vám třeba snadno založit partu, podívat se, jestli kamarádi hrají a tak podobně. Třeba Microsoft někdy zjistí, že je možné mluvit anglicky a přitom nežít v anglicky mluvící zemi. Do té doby se hlasového ovládání asi nedočkáme.

Skvělou novinkou jsou úpravy herní kolekce v konzoli, či zkrátka vašeho seznamu her. Nově bude vertikální a na obrazovku se vejde znatelně více her. Navíc si toto zobrazení pomocí několika možností budete moci upravit. Kromě toho vám konzole ukáže, jak rychle se hra stahuje a průběh instalace v procentech uvidíte také na úvodní obrazovce.

Na Xbox One nově půjde hledat účty kamarádů podle Facebook profilu. Doposud toto bylo možné pouze v Xbox aplikaci ve Windows 10. Jako poslední změna bylo zjednodušeno sdílení videí a screenshotů.

Novinky se tradičně týkají také Xbox aplikace ve Windows 10. Nově můžete nahrané klipy editovat v jakémkoliv programu na úpravu videa. Kromě toho je možné nahrávat se 60 snímky za sekundu. Zlepšena byla správa videí a přibyla možnost, jak snadno své výtvory sdílet skrze Twitter. Tagy: xbox oneherní konzole

comments powered by Disqus