Nová Razer klávesnice není mechanická, ani membránová

Místo toho se jedná o unikátní mechanicko-membránovou klávesnici, která spojuje výhody obou technologií. K dostání bude také v dražší Chroma variantě.

Razer Ornata je nejnovějším rozšířením portfolia tohoto výrobce. Klávesnice představuje unikát díky technologii Razer Mecha-Membrane. Jejím úkolem je spojit to nejlepší „z využití membránové základny s klady mechanických kláves“. Dostanete také měkký stisk, který je ale doprovázen zřetelnou hmatovou odezvou. Zatím těžko říct, jak to bude fungovat v praxi.

Ornata je vybavena také opěrkou pro zápěstí, která se připevňuje magneticky. Tradičně si můžete nastavit podsvícení a další vlastnosti skrze Razer Synapse. Základní verze bude svítit zeleně, dražší Chroma nabídne tradiční RGB podsvícení.

„Razer Mecha-Membrane je výsledkem roků výzkumu a vývoje, které jsme zasvětili tvorbě nejlepších klávesnic pro hráče,“ říká Min-Liang Tan, spoluzakladatel a výkonný ředitel Razeru. „Když jsme naše produktové řady osadili vlastními spínači Razer Mechanical Switches, s nadšením jsme sbírali poznatky z běžného provozu a získané vědomosti využili ke zdokonalení našich technologií. Razer Ornata je skvělou ukázkou toho, jak naši inženýři dokážou využít připomínky uživatelů k vytvoření něčeho, co má pro hráče ohromný přínos – v tomto případě k nalezení řešení, jež spojuje dvě zdánlivě neslučitelné technologie pro výrobu klávesnic. A výsledek je naprosto fenomenální.“

Razer Ornata se má začít prodávat příští měsíc s evropskou cenou 90€ (zhruba 2400 Kč), Chroma bude stát 110€ (3000 Kč). Tagy: razerornatamecha-membrane

comments powered by Disqus