Nová Xbox One aktualizace přináší žádané změny

Novinky, jako je dostupnost zpětně kompatibilních her ve Store, party chat pro 16 lidí a další, už mohou testovat členové Preview programu. Vylepšení se dočká také Xbox aplikace pro Windows 10.

Microsoft oznámil obsah další aktualizace pro Xbox One. Zpětně kompatibilní hry je nyní možné kupovat přímo v konzoli, což platí i pro ty, které jsou zdarma v rámci Games with Gold programu. Další novinku ocení streameři a zároveň byla nejžádanější skrze Xbox Feedback. Party Chat je možné zahrnout do streamu a také si vybrat, jestli ho uslyšíte v headsetu, reproduktorech nebo obě možnosti. Rovněž byl rozšířen pro 16 lidí.

Game DVR podporuje nastavení délky záznamu. Doposud se při nahrání proběhlé herní sekvence uložilo vždy 30 sekund. Díky aktualizaci si můžete vybrat 15, 30 nebo 45 sekund, případně 1, 3 až 5 minut. Achievementy a jejich postup lze nově sledovat jednoduše skrze guide při hraní, nemusíte tak navštěvovat aplikaci. V komunitní sekci zase jde sledovat videa bez nutnosti otevírání detailu jednotlivých příspěvků.

Nové funkce dostala také Xbox aplikace pro Windows 10 (zatím její betaverze). Přidán byl žebříček podle získaného Gamescore. Snadno tak můžete porovnat, jak jste na tom oproti kamarádům. Sekce „Featured“ zase nově zvýrazní vybrané hry, slevy, komunitní akce a další. Stejně jako u konzole byla přidána podpora pro party chat mezi 16 hráči.

Zatím nevíme, kdy se novinky dostanou do ostrých verzí. Tagy: xbox oneherní konzole

comments powered by Disqus