Nový Nvidia Shield TV se od první verze moc neliší

Potvrdily se dřívější úniky. Konzole dostala výrazně přepracovaný ovladač, Tegra čip je ale stejný, to samé platí pro ceny a vnitřní paměť.

Nvidia na CES 2017 skutečně představila aktualizovanou herní konzoli Shield TV. Respektive aktualizovaný je především ovladač. Shield TV stále pohání čip Tegra X1 v kombinaci s 3 GB operační paměti. Základní verze nabízí 16 GB pro aplikace a hry, dražší Pro opět s většími rozměry nabízí 500 GB.

Shield TV má nově zabudovanou podporu pro Google Assistant, což je něco na způsob Siri. Těžko říct, jestli bylo nutné provádět hardwarové úpravy. Jako doplněk Nvidia oznámila Spot, což je malý mikrofon pro propojení se Shield TV. Google Assistant vás tak uslyší i v jiných místnostech, pokud je vybavíte Nvidia Spot.

Základní model Shield TV se začne prodávat v polovině měsíce za stejnou cenu jako předchůdce. To u nás znamená 6000 Kč, zatím nevíme, jestli má Alza.cz opět exkluzivitu. Pro model má dorazit s cenou 9000 Kč koncem ledna. Nový ovladač samostatně přijde na 1900 Kč, což je docela hodně. Tagy: nvidiashield TV

comments powered by Disqus