Nový router od Asusu stojí stejně jako herní konzole

Náročným zákazníkům zvládne novinka přenášet data vzduchem rychlostí až 3167 Mb/s. Jako první na světě nabízí Gamers Private Network.

Router můžete koupit za tisíc korun nebo klidně za 10násobek, pokud se rozhodnete pro nový Asus RT-AC88U. Novinka nabízí nekompromisní výbavu, hlavně pro WiFi. V pásmu 5 GHz zvládne přenášet data teoretickou maximální rychlosti 3167 Mb/s. To znamená skoro 400 MB/s, směle se tak vyrovná rychlostem SSD disku.

Při použití staršího pásma 2,4 GHz se budete muset spokojit s rychlostí maximálně 1000 Mb/s. S dostatečným pokrytím potom pomohou hned 4 antény a funkce Asus AiRadar pro přizpůsobení vyzařovacího diagramu. Pokud byste chtěli použít Ethernet kabely, k dispozici je 8 gigabitových portů.

Nový router jako první přináší vestavěný akcelerátor Gamers Private Network. Služba má významně snížit latenci při hraní on-line her.

„ASUS RT-AC88U obsahuje vestavěného klienta s bezplatnou licencí pro nástroj WTFast, který přináší online hraní bez čekání. Nástroj WTFast bez jakýchkoli dodatečných nákladů  využívá GPN, vyhrazenou privátní síť, která automaticky zrychluje odezvu a snižuje latenci, což jsou nejdůležitější parametry při online hraní. GPN dokáže snížit průměrný herní ping o 30 až 60 %, snížit průměrné odchylky rychlosti o 70 až 90 % a minimalizovat počet ztracených připojení o 70 až 90 %.“

Asus RT-AC88U už se prodává za doporučenou cenu 10 990 Kč. Tagy: asusrouter

comments powered by Disqus