Pro Xbox One vychází velká letní aktualizace

Konečně můžete poslouchat hudbu na pozadí, hned skrze několik aplikací. Vylepšeno je zobrazení herní kolekce či nakupování ve Store.

Nejnovější aktualizace, která byla delší dobu dostupná v Preview, právě oficiálně vychází. Po řadě slibů a odkladů konečně Microsoft zapracoval hudbu na pozadí. Při hraní si tak můžete pustit oblíbenou muziku skrze aplikace Pandora, Groove Music či iHeartRadio.

Hlasové příkazy nahrazuje Cortana z Windows 10, v rámci tradice je ale její dostupnost velmi omezená, konkrétně na USA a Velkou Británii.

Zobrazení vaší herní kolekce prošlo velkými úpravami. Nyní jsou hry skládány vertikálně a vejde si jich na obrazovku o poznání více. Navíc je můžete řadit a nastavit si velikost obrázků. Rovněž hry dostupné k instalaci jsou dostupnější a konzole vám také ukáže, jak rychle se která hra stahuje a kolik zbývá přenést dat (oproti pouhým procentům doposud).

Nově přidaná jazyková nezávislost se nás netýká, jinde šlo ale o velký problém. Hráči si nemohli nastavit angličtinu bez toho, aniž by měnili region konzole. Potom zase museli bojovat s dalšími změnami. S tím je konec.

Jako poslední velkou změnu Microsoft oznámil propojení digitálních obchodů Xbox Store a Windows Store. Hledání her v tom xboxovém má být přehlednější, rychlejší a s více možnostmi. Snadný přístup je také k recenzím a jejich filtrování podle těch nejužitečnějších.

 Tagy: xbox onemicrosoft

comments powered by Disqus