Prodejní název Nintendo NX bude Nintendo Switch

Nintendo oficiálně představilo svoji další konzoli. Snaží se setřít rozdíl mezi tradičními konzolemi a přenosnými handheldy. Do obchodů má dorazit začátkem příštího roku.

Herní gigant právě představil konzoli Switch, se kterou se po nepovedeném Wii U, chce vrátit zpátky do hry. Novinka má zbořit hranice mezi tradičními konzolemi a handheldy. Jak to bude vypadat, ukazuje už první video. Zkrátka konzoli vycvaknete z domovské základny, připojíte části gamepadu na obě strany a můžete vyrazit z domova, aniž byste přišli o svoje hry.

Nintendo už v minulosti prohlásilo, že novinka nebude nahrazovat Wii či Wii U. Místo toho má jít o novou produktovou kategorii. Jako herní médium poslouží cartridge či prostě „kazetky“. O technických specifikacích zatím společnost nepromluvila. Z první upoutávky to vypadá, že Nintendo pro svoji novou konzoli připraví nové Zelda a Mario hry.

Nintendo Switch se má začít prodávat v březnu příštího roku. Na cenu si budeme muset ještě počkat.  Tagy: nintendo nxnintendo switchnintendoherní konzole

comments powered by Disqus