Radeon RX 480 se začíná prodávat, známe doporučené české ceny

Stejně jako u nových Nvidia karet, také u Radeon nejdříve koupíte referenční karty. Za dvojnásobek paměti si připlatíte zhruba tisíc korun. MSI slíbilo Gaming X variantu.

Novinka od AMD v podobě Radeon RX 480 je jednou z nejzajímavějších karet aktuálního roku. GTX 1080 sice hravě poráží drahý Titan X, nový Radeon ale za příjemnou cenu slibuje kartu připravenou na virtuální realitu.

Dnešním dnem se oficiálně dostává karta do prodeje. AMD stanovilo české ceny na 6095 Kč včetně DPH za 4GB variantu a 7085 Kč za 8GB variantu karty. Také první e-shopy už mají karty v nabídce, jen ty ceny jsou zhruba ještě minimálně o tisíc korun výš.

Situace je podobná jako o nových Nvidia karet, zatím koupíte pouze stejný referenční model hned od několika výrobců. Vyplatí se tak chvíli počkat na modely s propracovaným chlazením a třeba i ceny, které se více blíží těm od AMD. MSI při odhalení své referenční karty slíbilo Gaming X s chladičem Twin Frozr a Sapphire připravuje vlastní kartu. A určitě se dočkáme také novinek od dalších výrobců.

Více o kartě můžete najít pod tagem Radeon RX 480Tagy: AMDRadeonRadeon RX 480

comments powered by Disqus