Recenze: BEHRINGER C-1U - kvalita nahrávacího studia přímo u vás doma

Behringer je německá společnost, která se sice zabývá profesionálními produkty v oblasti hudby, avšak profesionální mikrofon Behringer C-1U najde využití nejen mezi hudebními profesionály, ale také mezi lidmi, kteří hledají kvalitní mikrofon pro komunikaci u PC či ve hrách - mikrofon pro vás.Sám jsem přemýšlel, jestli si koupit tento typ mikrofonu, nebo si vystačím s obyčejným headsetem. Nakonec mé rozhodnutí padlo na Behringer C-1U, i když přiznám se, vybíral jsem čistě podle testu na Youtube, jelikož jsem jej chtěl slyšet na vlastní uši a také jsem hledal nějakou levnější variantu. Sic jsem musel investovat do většího držáku a pop filteru, který není součásti balení, tak stále byla investice malá a porovnání cena/výkon je u tohoto velkomembránového mikrofonu asi nejlepší na trhu. Na celém internetu se nenachází jediná recenze mikrofonu, jen dojmy uživatelů. Ty jsou z 90% pozitivní, ale byly i výjimky, které bohužel měly "štěstí" na vadný kus, který dělal neplechu s hlasem, byl slyšet šum, nebo byl příliš tichý. Já patřil k té většině, která byla spokojena.

První co vás na mikrofonu uchvátí je to, že vypadá zkrátka tak, jak mikrofon má vypadat. Při prvním uchycení v ruce, si budete připadat jako popová hvězda která v dlani tiskne skutečný mikrofon. Ten je poměrně těžký a váží 530 g.

Jak již bylo psáno, jedná se o velkomembránový kondenzátorový mikrofon. Ten má ze spodu zabudovaný USB konektor typu B a samotné napájení jde také přes tentýž konektor, které jde pomocí USB kabelu rovnou z počítače (5V; maximálně 50 mA). Velikost kapsle je pouze 16 mm a jeho frekvenční rozsah dosahuje 40 Hz – 20 kHz, přičemž vyšší středy a výšky jsou lehce vyzdvižené pro dobrou srozumitelnost. Při velice nízké latenci je mikrofon schopen spolupracovat s platformou PC i Mac. Je vybaven velkou membránou o průměru 16 mm, která zajišťuje dobré podání detailů. Díky kardioidní směrové charakteristice je nahrávaný zdroj zvuku dobře izolován od okolních ruchů. Mikrofon disponuje těmito rozměry: 169 mm (délka) x 54 mm (průměr).

Behringer C-1U se obejde i bez pop filteru a jde velice krásně vše slyšet a rozumět, avšak pro lepší srozumitelnost "sykavek" a samohlásek P, B, T, bych nějaký levnější pop filter určitě doporučil, jelikož rozdíl je znatelný. Při samotných testech, kdy jsem se snažil nahrát mluvené slovo, šlo skutečně poznat kdy je pop filter nasazen a kdy ne. Testy nicméně ukázaly o jak kvalitní mikrofon se jedná. Ať už na Skype nebo TeamSpeak se mikrofon hodí a nic krom vašeho čistého hlasu nejde slyšet. To samé platí i pro komunikaci ve hrách. Mikrofon je taktéž vhodný pro zpěv, zachycení akustických nástrojů či pro broadcasting.

Když to shrnu, tak jsem psal jen samé klady, ale nyní se posuneme k záporům. Ten je jen jeden. Mikrofon vše velice krásně zachycuje když jej máte blízko. Když se odsunete s židlí o něco dál, tak i když vás jde slyšet pořád čistě, tak už ne tak moc hlasitě a pochopitelně musíte zvýšit hlas. Nicméně není to tak černé jak to vypadá, mikrofon jsem si hlavně u hraní odsunul dál, téměř na kraj stolu, a stále mě bylo krásně slyšet i za normálního tónu hlasu. Součástí balení je otočný držák pro montáž, USB kabel a rovněž si lze ze stránek výrobce stáhnout nahrávací program Tracktion a balík 150 virtuálních nástrojů a efektů. Co se týče ceny, tak ta je opravdu velice nízká a pohybuje se od 1 700 Kč do 1 900 Kč. Nezbývá mi nic jiného, než vám mikrofon doporučit a užít si krásu svého hlasu plnými doušky.

 

Závěrečné shrnutí

  • Čistý zvuk bez šumu a jiných zvuků
  • Skvělý design
  • Kvalita
  • Nízká cena
  • Široké spektrum využití
  • Na dálku je potřeba zvýšit hlas


Tagy: BehringerBehringer C-1Umikrofon

comments powered by Disqus