Recenze: Genesis GX75 a M12 MIDI - solidní herní kombinace

Že Natec vůbec neznáte? Jde o výrobce počítačových periferií a příslušenství, od roku 2011 pak pod značkou Genesis vznikají herní myši, podložky, sluchátka atd. Novinkou je myš GX75, na kterou se dnes podrobněji podíváme společně s podložkou M12 Midi.

Balení

U myší je to s obsahem balení většinou naprosto totožné – získáte myš v méně či více pohledném balení, instalační CD, manuál a náhradní kluzné plochy neboli nožky. A přesně takto vypadá i balení GX75, a to včetně pěkného balení. Zvlášť nadšení jsme byli právě z náhradních nožek, které někteří výrobci nedávají, a jejich sehnání pak může být komplikovanější. Podložka M12 midi je smotaná do vysokého  červeno-černého obalu, na jehož boku je otvor pro vyzkoušení povrchu.

Bližší pohled

Vzhledově jde GX75 lehce do extrému, a to zvláště kvůli lesklému prvku, který je po bocích a na zadní straně myši. Zbylé části výrobce pokryl do antracitové barvy s protiskluzovou úpravou a červenými detaily. Celkově jde ale na provedení vidět, že jde o myš spadající do nižší střední třídy. Co do rozměrů, GX75 narostla na 120 × 73 × 45 mm s hmotností 118 g. Dvoubarevný textilní opletený kabel o délce 200 cm s USB koncovkou vystačí svou délkou snad každému. Celkem 6 tlačítek včetně dvou bočních a jednoho pro přepínání DPI profilů je dnešním standardem. Krom dvou hlavních tlačítek (levého a pravého) jsou všechny ostatní podsvícené, stejně jako všechny linie vinoucí se po stranách. Svým tvarem je myš vhodná pro uchopení tzv. palm grip. Pokud používáte finger tip, nebudete mít GX75 úplně pod kontrolou a s claw gripem vás bude onen lesklý designový prvek tlačit přímo do kůstek prostředníčku.

Na podložce nás zaujaly obšité okraje, díky kterým se nebude po pár měsících od krajů párat a zároveň vymezují hmatem poznatelný okraj.Svrchní strana je velmi hladká látkovina, zespodu naleznete gumu pro pevné držení na místě.

Technické parametry

Uvnitř antracitového těla tepe optický snímač PMW3310 od společnosti PixArt, známý svým použitím i v hlodavcích od výrobců jako Logitech či SteelSeries. Maximální frame rate je 6500 FPS, rozlišení 7200 DPI, polling rate až 1000 Hz a maximální rychlost 130 ips. Také je zde vnitřní paměť pro uložení profilů a maker. O životnost spínačů se bát nemusíte, GX75 byla osazena kvalitními kousky značky Omron s životností minimálně 10 milionů kliknutí.

M12 Midi je, jak již název napovídá, střední velikostí podložek výrobce s rozměry 400 × 330 × 2,5 mm.

Software

Co z herní myši dělá herní myš, je krom použitého snímače přibalený software. S názvem stejným jako samotný produkt jde o jednoduchou a přehlednou aplikaci. Nalevo naleznete správce profilů, kdy ke každému můžete přiřadit příslušný program či .exe soubor.

Podívejme se na jednotlivé záložky. První na řadě je nastavení funkcí tlačítek, kdy každému z nich můžete přiřadit jakoukoli funkci včetně maker. Trochu zamrzí absence přesného určení tlačítek, například pomocí vodících čar, takhle pouze hádáte, které že tlačítko je „key 5“. Na dalších záložce nastavíme makra a vše co se jich týká. Záložka třetí je tou nejzajímavější, jelikož se zde nachází pokročilá nastavení. DPI profily (400 – 7200 DPI) můžete nastavovat po 200 jednotkách a každý profil může mít pro lepší rozpoznání vlastní barvu podsvícení. Polling rate lze upravit od 125 do 1000 Hz. Poslední záložka je úplně zbytečná, jelikož se zde nastavuje pouze zapnutí/vypnutí efektu dýchání, délky trvání a intenzity podsvícení. Tohle nastavení podle nás mohlo být zabudováno již v předchozí záložce.

Závěr a hodnocení

Z Genesis GX75 si odnášíme rozporuplné pocity. Vzhledově jde o povedenou myš, která není nijak vulgární a má pěkné detaily, a to především podsvícené linky. Naopak díky leštěnému prvku je zcela nevhodná pro úchop claw grip, jelikož pozice leštěného prvku je opravdu nevhodná. Kvalitní snímač i spínače tlačítek si nás získaly stejně jako náhradní kluzné nožky. Pokud hledáte myš se slušným softwarem a celkově dobrou ergonomií, stojí Genesis GX75 za zvážení.

K podložce M12 Midi nemám sebemenších výhrad. Skvělá velikost, luxusní povrch a obšití, které zabrání roztřepení okrajů a zároveň vám hmatově urřuje okraje. Co více si od podložky za 140 Kč přát?!

Závěrečné shrnutí

  • Podsvícení
  • Optický snímač
  • Cena
  • Software
  • Podložka - naprosto parádní ve všech ohledech
  • Lesklé části
  • Není vhodná pro všechny typy úchopů


Tagy: myšoptickánatecomronpodsvícenípodložka

comments powered by Disqus