Recenze Logitech G100s – herní myš pro nenáročné

Herní myši většinou nabízejí spousty tlačítek, jenž jsou navíc programovatelná, různé možnosti podsvícení a další vychytávky. Pak je tu druhá strana spektra, kde myši nabízejí spíše minimalistické pojetí. Právě tam patří Logitech G100s.

Při pohledu na myš sice lze odvodit, že míří na hráče, ale to jen díky designu či krabičce. Myš je totiž výbavově podobná těm úplně nejzákladnějším kouskům. Jsou tu dvě tradiční tlačítka, kolečko a poslední tlačítko nad kolečkem, jenž ve výchozím stavu slouží k přepínání DPI.

To je opravdu vše. Více toho na hlodavci nenajdete. Nejsem příznivcem myši, které počty tlačítek chtějí překonat klávesnice, ale tady jich je opravdu málo. Zvlášť postranní tlačítka se kromě her hodí hlavně při brouzdání světem internetu. Bohužel, nedá se nic dělat a musí stačit dvojice tlačítek s kolečkem.

Myš na svoji menší velikost překvapivě do ruky padne poměrně dobře. Díky symetrickému tvaru ji navíc mohou používat leváci. Potěší matná povrchová úprava, myš v ruce drží i po delším používání. Pokud se vám při hraní potí dlaně, nebude to u tohoto kousku problém.

G100s zvládá minimálně 250 DPI a maximálně desetinásobek. Na tlačítko nad kolečkem si můžete nastavit přepínání maximálně trojice úrovní. Ukládá se do myši. Senzor je jinak tradičně přesný a neměl jsem s ním za dobu používání žádný problém.

Hodnotit Logitech G100s není lehké. Co slibuje, to plní na jedničku. Jenže toho právě slibuje dost málo. Přidat dvě postranní tlačítka, použitelnost by značně vzrostla. Myš také zaboduje, pokud preferujete lehké myši. Je to snad nejlehčí kousek, co jsem měl kdy v ruce.

Myš je sice již starší, stále se ale oficiálně prodává a nástupce zatím Logitech neuvedl. Přesto ji lze doporučit pouze v případě, že vám nevadí nedostatky (hlavně málo tlačítek) a chcete lehkou myš. Cenovka pohybující se okolo 700 Kč ve prospěch G100s moc nemluví. 

Závěrečné shrnutí

  • Padne do ruky
  • Lehká
  • Software
  • Málo tlačítek
  • Vyšší cena


Tagy: logitechmyš

comments powered by Disqus