Recenze: SteelSeries Siberia 200 – oblíbený headset na požádání v novém

Otestovali jsme nástupce Siberia V2. Oproti svému předchůdci se moc nezměnil, což řadu fanoušků zřejmě potěší. Navíc si můžete vybrat ze spousty barev.

Headset Siberia V2 patřil v minulosti mezi velmi oblíbené kousky. Až tak, že musel výrobce čelit kritice, když ho přestal vyrábět. Model Siberia 200 představuje novou verzi oblíbeného kousku a navíc si můžete vybrat z celé řady barev. Já jsem testoval červenou, označovanou jako Forged Red, a vypadá famózně. Výrobce si dal s výběrem červené záležet a je to poznat.

Barevný návrat

Protože jsem nedávno testoval RIG 500 od Plantronics, který je dost podobný a pohybuje se téměř ve stejné cenové relaci, budu ho v průběhu recenze občas využívat k porovnání.

Ikonická konstrukce Siberia 200 působí velmi pevným dojmem a i při mírném namáhání nevrže či jinak nenaznačuje, že by brzy mohla prasknout. Vysouvání/zasouvání mikrofonu je spolehlivé, nenarazil jsem na žádný problém.

Na hlavě sedí headset tradičně velmi dobře a ani při delším nošení není jeho tlak či váha cítit. Imitace kůže na náušnících není špatná, více mi ale vyhovovala zvolená látková varianta u RIG 500. Zde jsou ale zase náušníky o poznání větší, což potěší majitele větších uší. Mám pocit, že mi vždy trvalo delší dobu „usadit“ na hlavu právě Siberia 200 v porovnání s RIG 500. Zřejmě ale headset nebudete nasazovat tak často, aby zrovna v tomto byl problém.

Zvukové podání je dobré, opět je cítit, že se výrobce (nepřekvapivě) soustředil hlavně na hry. Střelba, výbuchy či nepřátelské kroky zní v Siberia 200 skutečně a přesvědčivě. Pro poslech hudby už headset tolik nezáří, podání mi ale přišlo o něco více živější než u RIG 500. Hlavně potom v případě basů. Zároveň potěší, že se výrobce nerozhodl basy uměle zesílit, aby zakryl nedostatky ve zvukovém podání nižších tónů.

Kabel je v základu dlouhý a zakončený dvojicí 3,5mm jacků. Najdete na něm také ovládání hlasitosti a vypnutí mikrofonu. Každopádně u posuvného vypnutí mikrofonu jsem nějak napoprvé nepochopil, že černý proužek znamená deaktivaci. SteelSeries myslelo na majitele notebooků a konzolisté, k headsetu tak dostanete krátký černý kabel pro spojení jacků do jednoho. Pouze v tomto případě musíte bojovat s dlouhým kabelem. „Opačné“ řešení u RIG 500 mi vyhovovalo více.

Je čas na závěrečné shrnutí. Opět se nabízí srovnání s Plantronics RIG 500. Je o pár stokorun levnější, látkové náušníky mi přišly pohodlnější a modularita je rovněž velké plus. Na druhou stranu Siberia 200 nabízí o trochu lepší zvuk, robustní a prověřenou konstrukci, ovládání na kabelu a barvu pro každého. Pokud budete náhodou vybírat z těchto dvou headsetů, nebál bych se volit podle designu či sympatií ke značce. 

Závěrečné shrnutí

  • Prostě Siberia V2
  • Zvuk pro hraní
  • Ovládání na kabelu
  • Prostě Siberia V2
  • Neuškodilo by více zlepšení


comments powered by Disqus