Rok s Logitech G402: Stále moje oblíbená myš

Recenzi na G402 jste mohli číst už před rokem. Jak to s myší vypadá po dlouhodobém používání a zvládla nějaká její pozici ohrozit?

Když jsem v březnu minulého roku recenzoval G402: Hyperion Fury od Logitechu, tak mě myš zaujala na tolik, že jsem si ji velmi rychle pořídil. Napadlo mě, že by mohlo být zajímavé, myš lehce zhodnotit po roce používání. Také bych rád upozornil, že tento článek bude oproti ostatním velmi subjektivní.

Už v recenzi jsem chválil, jak skvěle padne G402 do ruky a zatím se nic nezměnilo. Během roku jsem nenarazil na myš, která by mi do ruky padla lépe, dost se jich ale velmi přiblížilo. Třeba Auroza White od E-Blue se v mém případě drží stejně pohodlně. Logitech G402 boduje jako celek. Dost jsem si zvykl na extra tlačítka, na jednom mám třeba zkratku Ctrl+Z, která se na myši skvěle hodí v grafických programech. 

Během roku používání jsem nenarazil na žádný problém a ze stavu myši ani není poznat, jak dlouho již byla používána. Přenášel jsem ji ale pouze párkrát, hlavně z důvodu nekvalitního kabelu, na kterém je pak dlouho znát, že se při přenášení zamotal. Jako „cestovní“ myš používán skvělou Rival 100 od SteelSeries, kterou se díky kvalitnímu zpracování a jednoduchému designu nebojím prostě hodit do batohu.

Logitech G402 si stále drží cenu okolo 1500 Kč, osobně jsem čekal, že cena za rok trochu klesla, aby se myš dala lépe doporučit. Vyšší model G502 dostal v lednu tohoto roku aktualizaci, tak bych možná s případným nákupem G402 zkusil počkat. Nová verze by mohla přinést kvalitní kabel a RGB podsvícení. Tagy: názorymyšlogitechsteelseriesE-Blue

comments powered by Disqus