Sony potvrzuje vylepšenou PlayStation 4, na E3 ale nebude

Spekulace už mohou skončit. Opravdu se chystá výkonnější verze konzole. Na její odhalení si ale počkáme, Sony ji zatím ukázat neplánuje.

Možná jste už zaslechli spekulace o vylepšené PlayStation 4 s kódovým označením Neo nebo také PlayStation 4K. Andrew House ze Sony existenci konzole potvrdil v rozhovoru s Financial Times.

Kromě samotné existence jsme se dočkali potvrzení vylepšení. Nová varianta konzole PlayStation 4 má přinést rychlejší procesor, podporu pro 4K rozlišení a také „vylepšenou grafiku“. Plány na ukončení prodeje původní verze nejsou.

Podpora 4K, vyšší cena

Na blížící se herní výstavě E3 ale konzole nebude, ačkoliv o tom spekulace dost často hovořily. Teď se zase spekuluje o tom, že Sony vyčkává, až Microsoft představí svůj vylepšený Xbox One.

House také nepřekvapivě potvrdil, že nová verze konzole bude stát více než „originál“. Kromě toho očekává, že naprostá většina her bude „podporovat“ právě také výkonnější PlayStation 4. Opačné situace, kdy by hry vyžadovaly pouze výkonnější model, se zřejmě bát nemusíme. 

Via TheVergeTagy: PlayStation 4Sony

comments powered by Disqus