Sony překvapilo, PlayStation VR bude levné

Za virtuální realitu pro PlayStation 4 zaplatíte polovinu ceny HTC Vive. Pouze si počkáte do října a je to menší zádrhel.

Konečně i Sony odhalilo dostupnost a cenu svého řešení pro virtuální realitu. Zatímco Oculus stojí 599€ a HTC Vive dokonce 799€, tak za PS VR dáte 399€. V přepočtu tak něco málo přes 10 tisíc korun. Jen čekání bude delší. Společnost plánuje zahájit prodej v průběhu října. Přibližně 5 měsíců po konkurenci.

Možná máte ponětí o oficiální PlayStation Camera pro tuto konzoli. Ačkoliv je vyžadována pro PS VR, tak ji v balení s headsetem nenajdete. Pokud tak kameru nevlastníte, znamená to další výdaj. To samé částečně platí o Move ovladačích. Pro některé hry budou potřeba, ale opět nejsou v balení. Sony ovšem plánuje nabídnout dodatečné „bundle“ pro PS VR s veškerým potřebným HW. Zde zaplatíte více.

Specifikace se s finální verzí nezměnily. Vaše oči budou koukat na 5,7“ OLED displej s rozlišením 1920 x 1080. Obnovovací frekvence se bude odvíjet od obsahu, počítejte s 120 případně 90 Hz. Snímání pohybu zajišťuje 9 speciálních LED, zvládnou odezvu pod 18 ms.

Sony také při představení slíbilo, že bude s novým hardwarem co hrát. Mezi říjnem a koncem roku má vyjít minimálně 50 her právě pro PS VR. Také se prý pracuje na VR verzi Star Wars: Battlefront, jenž má být exkluzivní.

Na další fotky se můžete podívat v galerii zahraničního webu The VergeTagy: Sonyplaystation vr

comments powered by Disqus