SteelSeries má novou řadu headsetů, jmenuje se Arctis

Novinky nabídnou modulární kabeláž, vyměnitelné náušníky, špičkový mikrofon a také možnost přizpůsobení s pomocí různých „skinů“ pro hlavový most.

Nová headsetová řada Arctis se od zavedených Siberia headsetů liší, jak to jen jde. SteelSeries si dalo za cíl přinést ten nejlepší herní headset a místo vymýšlení novinek v oblasti designu se zaměřilo na kvalitu zvuku a dalších vychytávky.

Nová řada nabídne trojici modelů, všechny mají ale stejné měniče, protože SteelSeries věří, „že byste neměli platit víc za skvělý zvuk“. Všechny headsety tak umí prostorový 7.1 zvuk, u modelu Arctis 3, ale zatím není jasné, jak to funguje. Headset se totiž připojuje skrze analogový 3,5mm jack.

Arctis řada má kabely dost modulární. Vypojit se dají z headsetu a na druhé straně kabelu pak můžete ještě připojit jinou koncovku. U dražších modelů to může být USB kabel se zabudovanou zvukovou kartou, případně dostanete rozdělené jack konektory pro mikrofon a sluchátka.

Mikrofon ClearCast se výrobce nebojí označit jako za ten „nejlepší“ vůbec. SteelSeries ho vytvořilo tak, aby zachytával zvuk přímo z úst a „ignoroval“ ostatní směry. Podívat se můžete na působivou ukázku v akci, kdy je slyšet hlas, ale ne okolní hluk. Začíná zhruba v polovině videa.

Arctis headset si půjde ještě více přizpůsobit pomocí vyměnitelného pásku pro hlavový most. Díky suchému zipu je výměna velmi snadná. Takový „designový“ pásek vás vyjde na 20€ (540 Kč) a je jich na výběr celkem dost. Dokoupit lze také další příslušenství. Jmenovitě to jsou kožené náušníky či náušníky z látky velur. Koupit si můžete také pouzdro pro přenášení. Vše stojí po 15€ (400 Kč).

Nejvyšší model Arctis 7 je bezdrátový. SteelSeries mimo nulový lag slibuje také výdrž až 15 hodin používání a dosah asi 12 metrů. Arctis 5 a Arctis 7 odlišuje ještě přítomnost ChatMix funkcionality, která umožní nezávisle měnit hlasitost hry a komunikace s ostatními hráči.

V zahraničí se už novinky prodávají, jak to bude u nás, to zatím nevíme. Arctis 3 přijde na 100€ (2700 Kč), Arctis 5 potom na 120€ (3250 Kč) a za bezdrátový Arctis 7 dáte 180€ (4900 Kč). Tagy: steelseriesheadsetarctis

comments powered by Disqus