Stejné hry běží pod SteamOS mnohem hůře než na Windows

Zahraniční web otestoval na stejném počítači několik stejných titulů, a pro „steamový“ systém nejsou výsledky vůbec pozitivní. Platí to i pro hry od Valve.

Přemýšleli jste někdy jako PC hráči, že byste Windows platformu vyměnili za nějakou alternativu? Zatím to není moc dobrá volba. Zahraniční web Ars Technica v testu porovnal Windows 10 a poslední verzi SteamOS a výsledky jsou celkem překvapivé. Testováno bylo na stejných hrách a samozřejmě hardware (v tomto případě Intel Pentium G3220 (Haswell), 8 GB RAM a GTX 660).

Jedna z her byla Middle-Earth: Shadow of Mordor. Ve všech testech s různým nastavením grafiky má Windows 10 znatelně navrch, při „Ultra“ dokonce o 58 %. Podobně je tomu u Metro: Last Light, opět jsou významnější rozdíly při vyšším grafickém nastavení.

Nejvíce ale Ars Technicu překvapily výsledky testů Valve her. Také u nich je situace stejná a SteamOS zaostává. Jedinou výjimku představuje Left 4 Dead, zde jsou výsledky velmi vyrovnané. Článek v neposlední řadě ukazuje, jak se mohou výsledky z tradičních benchmarků lišit od reality.

Více grafů najdete na Ars Technica. Doporučujeme kouknout. Tagy: windows 10steamOSzajímavosti

comments powered by Disqus