Vychází Windows 10

Jak vám asi neuniklo, dnešním dnem začíná nová kapitola pro systém Windows. My se zaměříme hlavně na to, co přináší hráčům.

O Windows 10 bylo již napsáno mnoho. Proto si pouze ve stručnosti připomeneme, proč by vás nový systém měl zajímat. Microsoft se opět chystá zaměřit vedle Xboxu také na PC hráče a jeho činy to zatím dokazují.

DirectX 12

Na snad nejdůležitější novinku pro většinu si paradoxně budeme muset ještě počkat. Ve Windows 10 má sice novou verzi každý, bez podpory her je ale k ničemu. O nové verzi bylo napsáno mnoho a spousta benchmarků již dokázala, že přináší opravdu velký výkon. Komu by se nelíbilo zvýšení výkonu bez nákupu nového hardwaru?

Nahrávání pomocí Game DVR

S novou verzi je nahrávání vašich her snadnější než kdy dříve. Již nepotřebujete speciální software, stačí vám Game DVR, jenž je součástí systému. Nejen, že můžete nahrávat jakoukoliv hru, můžete prostě nahrávat cokoliv, co zrovna máte na monitoru.

Hraní mezi platformami

Windows 10 umožní hrát podporované hry s hráči na konzoli Xbox One. Jednou takovou bude chystané Free-2-Play Fable: Legends, či bojovka Killer Instinct, jenž byla nedávno oznámena pro Windows 10.

Streamování Xbox One her

Majitele Xbox One určitě potěší nová Xbox aplikace. Máte v ní přístup ke zprávám skrze Xbox Live, profilu a hlavně streamování. Funguje po lokální síti a odezva je minimální. Do budoucna Microsoft plánuje také možnost streamovat Windows 10 hry (a možná nejen ty) do konzole.

Lepší podpora vysokého rozlišení

Hraní ve 4K pomalu nabírá na popularitě a Windows 10 je připraven. Systém bude mnohem lépe škálovat jednotlivé prvky rozhraní, aby se daly dobře používat právě na monitorech s vysokým rozlišením.

Windows 10 je zdarma

Na konec zbývá připomenout, že upgradovat na nový systém může zdarma každý s licencí Windows 7 nebo Windows 8.1. Musíte to stihnout v následujících 365 dnech, pak už je licence navždy vaše.

Zajímají vás další novinky ve Windows 10? Web techbit.cz je stručně popsal.

I když je nový systém skvělým krokem kupředu, možná zkuste s aktualizací ještě chvíli počkat. Microsoft sice stihl plánované datum vydání, občas ale můžete stále narazit na drobné a otravné chybky.  Tagy: windows 10

comments powered by Disqus