Windows 10 může mít zdarma každý

Vydání nové verze Windows se přibližuje a s ní také netrpělivě očekávaný DirectX 12. Microsoft nyní představil způsob, jak i bez upgrade získat zdarma legální systém. Musíte se ale stát „testerem“.

Možná jste si okolo Windows 10 povšimli nového „Insider“ programu. Microsoft se rozhodl zpřístupnit testovací verze všem zájemcům a pravidelně vypouští aktualizované buildy. Právě tímto způsobem máte možnost, získat po vydání Windows 10 zdarma.

Jak na to? V první řadě si musíte před oficiálním datem vydání (29. červenec) stáhnout testovací verzí a používat ji. V den vydání pak dostanete aktualizaci na finální verzi. Stále ale musíte zůstat „testerem“. To znamená, že budete dále instalovat nové verze systému. Nový build vždy prodlouží aktivaci Windows 10.

Systém zdarma výměnou za roli jeho testera

Pokud se z Insiders programu odhlásíte, tak takto získaná licence vyprší. Nabídka to špatná není, pro „licenci“ není třeba nic (ani předchozí verze) a dá se čekat, že nové verze systému po vydání budou stabilní a ve většině věcí funkční.

Windows 10 bude zdarma, pokud máte licenci na Windows 7 nebo novější. Pak stačí během prvního roku od vydání aktualizovat. 

Zdroj: eTeknix.comTagy: windows 10

comments powered by Disqus