X99A GODLIKE GAMING od MSI se představuje

Společnost MSI dnes představila novou základní desku, která je speciální hlavně svým RGB LED podsvícením. 

Deska postavená na platformě X99 nese několik nových funkcí, ze kterých je tou nejviditelnější podsvícení Mystic Light. To zvládá až 2048 barev a může blikat, dýchat či se jinak "pohybovat". Její ovládání můžete provádět přímo v počítači nebo pomocí aplikace, jenž má být dostupná i pro mobilní telefony a tablety.

 

Dále se můžeme těšit na síťovku DoubleSHot-X3 PRO a Killer 1535 Wi-Fi. Spojení a součinnost těchto síťovek umožňuje vyšší rychlost připojení (až 2,867 Gb/s), lepší optimalizaci a díky nové technologii ExtremeRange také 2,4x stabilnější připojení a až o 25% lepší bezdrátový výkon.

Co se zvuku týče, X99A GODLIKE GAMING je osazena Audio Boostem 3 PRO s kvalitním převodníkem Hi-Fi ESS 9018K2M DAC, který poskytuje studiovou kvalitu zvuku přes 6,3 mm sluchátkový výstup (je přítomen i 3,5 mm). Softwarově MSI přešlo k technologii Nahimic, u které si na této základní desce odbývá premiéru technologie HD Audio Recorder. Ta má zajistit studiovou kvalitu zvuku při streamování.

Dalším novým termínem je Turbo U.2. Toto rozhraní přináší podporu nových, nejrychlejších SSD jako například Intel 750. Již standardem pro nové desky je přítomnost USB 3.1, a to obou typů (typ A i C).

Za zmínku stojí i možnosti přetaktování, a to jak procesoru, tak i pamětí DDR4. Limity pro OC byly posunuty co nejvýše přidáním několika pinů v socketu.

Co se obecných vlastností týče, X99A GODLIKE GAMING podporuje paměti DDR4 až do kapacity 128 GB v 8 slotech. Máme  zde 5x PCI-Ex 16, celkem 10 USB 3.1 a 6 USB 2.0, 5+Optical SPDIF audio porty, 1x SATA Express a 10x SATA3. O ceně a dostupnosti MSI prozatím mlčí.



Tagy: msizákladní deskaocx99podsvícení

comments powered by Disqus