Xbox One S se právě začíná prodávat, je nepatrně rychlejší

Bílá a vylepšená konzole od Microsoftu právě dorazila na pulty obchodů. Výkon je o pár procent vyšší, ale asi to nepoznáte.

Nová revize konzole oznámená na letošní E3 právě vtrhla celosvětově do obchodů. Ty české samozřejmě nechybí. Jak bylo avizováno, zatím se prodává pouze nejdražší model s pevným diskem o velikosti 2TB (dřívější modely měly 500 GB nebo 1 TB). Cena se pohybuje v rozmezí 10 až 11 tisíc korun, v balení nenajdete žádnou hru.

Co přesně v „eskové“ verzi dostanete navíc? Stručná rekapitulace: Podporu pro 4K výstup (ne u her), menší a hezčí konzoli se zabudovaným napájecím adaptérem, vylepšený ovladač (Bluetooth a zpracování) a HDR podpora.

Pak je tu také menší zvýšení výkonu, které se pohybuje v rozmezí 7 až 9 procent. Jenže to celé není tak jednoduché. DigitalFoundry celou situaci důkladně analyzovalo a výsledek napovídá, že záleží na hře a třeba nahrávací časy to moc neovlivní. Zde vám více pomůže SSD jako disk se hrami. Nové hry třeba kapku výkonu navíc využijí, na to si ale budeme muset počkat. 

Také už víme, že později dorazí 500GB a 1TB varianty. Ta nejlevnější má stát minimálně o 2 tisíce méně než top model. Velké země typu USA, UK a podobně se dočkají zhruba v polovině měsíce. Zatím nevíme, jak na tom bude ČR. Tagy: xbox one sxbox onemicrosoftherní konzole

comments powered by Disqus